HABERLER

BAŞIMIZ SAĞ OLSUN

Uzungöl Filak Mahallesinden dün vefat eden Mustafa İNCE(NİŞAN) göz yaşları ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

ibrahim-1

   Filak Mahallesinde kılınan öğle namazına müteakip Mustafa Amca’nın cenaze namazı kılındı.Cenaze törenine Uzungöl Belediye Başkanı Abdullah AYGÜN,Taşkıran Belediye Başkanı Refik ALBAYRAK,CHP Trabzon İl Teşkilatı,Eczacı Necdet DURGUN,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Temel ŞİMŞEK,30 Mart 2013’te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Çaykara’dan Aday olan Ak Parti Adayı Hanefi TOK,CHP Adayı Katip ÇOLAK ve MHP Adayı Dursun Ali SEVİNÇ ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

ibrahim-2

   Özellikle Trabzon ve çevre köylerden yüzlerce insanın iştirak ettiği cenaze töreninde mahşeri bir insan kalabalığı yaşandı.Cenaze töreninde bir konuşma yapan Filak Mahallesi Eski İmamlarından Şükrü KAYA senelerce merhum Mustafa Amca ile aynı camide omuz omuza saf tuttuklarını ve kendisinin mükemmek bir insan ve de iyi bir Müslüman olduğuna kendisinin şahit olduğunu ifade ederek cenaze törenine katılanlardan helallik istedi.

   Daha sonra Uzungöl Merkez Camii İmamı İsmail ŞEN tarafından Merhum Mustafa İNCE Amcamızın cenaze namazı kıldırıldı.Cenaze namazının ardından ise Merhum Mustafa Amca göz yaşları ve dualarla Evlerinin yanında bulunan aile kabristanlığında defnedildi.

    Merhum Mustafa Amcamıza bir kere daha Allah’tan rahmet,Başta Sevgili Hocamız Merhumun Oğlu Sevgili İbrahim İnce olmak üzere kederli ailesine ve bütün Uzungöl Halkımıza baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

ibrahim-3

                   EN GÜZEL MİRAS:TOPLUMA FAYDALI BİR EVLAT

   Bir insanın öldükten sonra arkada bırakabileceği en güzel miras nedir diye sorsalar hepimiz farklı cevaplar veririz kuşkusuz.Çünkü hepimizin hayattan beklentileri farklıdır.Bir baba ölürken çocuğuna ne bırakmalıdır.Mal mülk mü,araba mı servet mi?Yoksa iyi bir eğitim mi?

ibrahim-4

    Sevgili Mustafa Amcamızın vefatı ister istemez aklımıza bu soruları sordurdu.Ve de bizler de bu sorulara cevap bulmaya çalışacağız.Çünkü Sevgili Mustafa Amcamız ardında  Sevgili İbrahim Hocamız gibi topluma her alanda çok kıymetli hizmetleri olan,çok kıymetli katkıları olan bir evladı topluma miras bırakarak öbür dünyaya göç etti.

ibrahim-5

   Sevgili İbrahim Hocamız Almanya’da gönüllü bir din görevlisi olarak zaman geliyor oradaki yavrularımıza Kur’an-ı kerimn dersleri veriyor .Hem de fahri olarak ve de hiçbir karşılık beklemeden.Zaman geliyor Kadınlarıımıza zaman geliyor erkeklerimize vaazları ile ışık tutmaya çalışıyor.Gurbet ellerde hemşerilerimizin dinimize sahip çıkmalarını sağlamaya çalışıyor Sevgili İbrahim Hocamız.

   Sadece bu kadarı ile kalsa iyi.Çeşitli internet sitelerinde bizim gibi gönüllü köşe yazarlığı yapıyor Sevgili İbrahim Hocamız.Ve de kaleme aldığı makaleler ile insanlarımızın hurafelerden uzak olarak bilimsel değerler ışığında İslam dinini algılamasını ve de yaşamasını sağlamaya çalışıyor.

   Daha bitmedi.Yine her hafta Cuma akşamları Uzungölfm’de 2-3 saat canlı vaaz ve Kur’an tilaveti ile hem insanımızı aydınlatıyor hem de güzel bir Cuma akşamı yaşatıyor insanlarımıza sevgili İbrahim Hocam

ibrahim-7

   O Dünyalar güzeli yüreğine hiç değinmeyeceğim.Sevgili İbrahim Hocamın o Dünyalar tatlısı yüreğini bütün insanları ayrım yapmadan seven o dünyalar tatlısı kalbini tanıyıp yaşamak lazım.Yazı ile ya da kalemle anlatılmaz Sevgili İbrahim Hocamın yüreği.

ibrahim-kapak

   Evet En güzel Miras nedir diye sormuştuk.Sanırız yazımızın sonunda cevap kendiliğinden yerine oturmuş oldu.Bir insanın öldükten sonra toluma bırakabileceği en güzel değer hiç kuşkusuz topluma faydalı ve de topluma hayırlı bir evlat bırakmak olsa gerek.

ibrahim-8

   Ve de Sevgili Mustafa Amcamız Bizlere böylesine güzel bir miras bırakarak aramızdan ayrılmış oldu.Tekrar Allah Rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun…

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşabilirsiniz...

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tüm hakları uzungolfm.com'a aittir. Sitedeki bilgi ve reismler kaynak gösterilerek kullanılabilir...

www.uzungolfm.com  www.uzungollu.com