DÜNYADAN

Kuzey Kore ve ABD yine karşı karşıya

korbnKuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, Kore yarımadasının nükleer silahlardan arındırılması için Kuzey Kore'ye yaptırımlar yoluyla baskı uyguladığına dikkati çekerek, "ABD'nin devam eden yaptırımları iki ülke arasındaki güvensizliği derinleştiriyor. Kore yarımadasının nükleer silahlardan arındırılması için muhatabımız ABD değil de Güney Kore olsaydı bu süreç tıkanmazdı" dedi.

400 kişilik tutuklama listesi

THKL7ML7İdlib’de teröre bulaştığı tespit edilen 400 kişi için tutuklama listesi hazır. Listede El Muhaberat, PKK ve DEAŞ’lı teröristler var. 6 ay içinde normalleşmesi planlanan İdlib’de, yabancı teröristlerin de bölgeyi terk etmesi sağlanacak.

Trump'ın çağrısına İran'dan yanıt!

retmm1Trump'ın "ön şart olmaksızın İran'la görüşebileceği" yönündeki açıklamalarına tepki, Hasan Ruhani'nin danışmanından geldi. İran, ABD ile görüşme masasına oturmak için bu ülkenin "nükleer anlaşmaya dönmesini" şart koştu.

Etiyopya Başbakanı’ndan BAE Prensine Tarihi Cevap

36gf2Etiyopya Başbakanı’nın, BAE Prensi Zayed'i rezil ettiği konuşma ortaya çıktı. İslam enstitüsü kurulması için BAE'nin destek talep eden Etiyopya başbakanı, Zayed'den "Size her konuda destek olacağız, size İslam'ı öğreteceğiz" yanıtını aldı. Ahiy Ahmed'in verdiği tarihi cevap ise hiç unutulmayacak cinsten.

Tüm hakları uzungolfm.com'a aittir. Sitedeki bilgi ve reismler kaynak gösterilerek kullanılabilir...

www.uzungolfm.com  www.uzungollu.com